ՀՀ Ազգային ժողովը հունվարի 20-ի հերթական նիստում քննարկել է Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամի ընտրության հարցը:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովն այդ պաշտոնում ընտրելու համար առաջարկել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից առաջադրված Հակոբ Հակոբյանի թեկնածությունը:
Հակոբ Հակոբյանի կենսագրությունն ու աշխատանքային ուղին ներկայացրել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանը: Հակոբ Հակոբյանը, ով հայտնի է նաեւ Հակոբ Մովսես գրական կեղծանվամբ, ծնվել է 1952 թվականին,  կրթությամբ բանասեր է, թարգմանիչ, աշխատել է որպես ուսուցիչ, սրբագրիչ, գրական աշխատող, խմբագիր, ՀՀ մշակույթի նախարար:
Ելույթ ունենալով՝ Հակոբ Հակոբյանը ներկայացրել է իր պատկերացումները մեդիադաշտի վերաբերյալ՝ ընդգծելով դրան  առանձնահատուկ ուշադրություն դարձնելու անհրաժեշտությունը, քանի որ, ըստ նրա՝ «տեղեկատվությունը հասարակության, ինչպես նաեւ պետության բերանն է,  նաեւ՝ ականջը»:
«Այսօրվա մեր բոլոր իրողությունները, թե՛ քաղաքական, թե՛ հասարակական, տեղավորված են այդ դաշտում»,-ասել է նա: Թեկնածուն  անդրադարձել է այն խնդիրներին, որոնք նկատել է տեսալսողական մեդիադաշտում, ներկայացրել դրանց լուծման իր տեսլականն ու պատկերացումները, կարեւորել հեռուստատեսությունում կրթական նյութերի առկայությունը:

At January 20 regular sitting, the RA National Assembly debated the issue of the election for the member of the Commission on Television and Radio.
The NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport proposed Hakob Hakobyan’s candidacy nominated by the Civil Contract faction for electing in that post.
The deputy of the Civil Contract Faction Gurgen Arsenyan presented Hakob Hakobyan’s biography and the working path.
Hakob Hakobyan, who is also known by literary nickname Hakob Movses, was born in 1952, philologist, translator, worked as a teacher, proofreader, literary worker, editor and the RA Minister of Culture.
Delivering his speech, Hakob Hakobyan has presented his ideas on media field, underlining the necessity of specially paying attention to that, as, according to him, “the information is the mouth, also the ear of the society, as well as the state.”
“Today’s all our realities, both political public are in that field,”, he said. The candidate touched upon the problems that he noticed in the video and audio media field, introduced his vision and ideas of their solution and highlighted the availability of the educational materials in the television.